toc Art&шок
Вивіска
Необхідний атрибут будь-якого закладу. Легального, у всякому разі. Хоч в нашій країні і нелегальні мають вивіски. В Дрогобичі кілька днів вивіска гральних автоматів висіла в 3 метрах від таблички "опорний пункт міліції"... Добра чи погана, дорога чи дешева, але вона має бути.
А виготовлення вивісок - це наш основний хліб. Це ми вміємо, це ми любимо, маємо величезний досвід. Маємо необхідне обладнання та надійних продавців якісних, перевірених матеріалів.
Створивши стільки вивісок постараюсь поділитися набутими знаннями і розказати, як їх вибирати.
вивіска магазину в ТЦ ТКС Трускавець

Зрозуміло, що вона повинна:

  • пасувати до будівлі, на якій розміщена
  • пасувати до стилю закладу
  • бути інформативною
  • бути ПОМІТНОЮ!
  • і, само собою, бути якісно зробленою щоб прослужити довгий час.

Щоб реклама не виглядала "приліпленою" на будинку ми вже давно не беремось розробляти макет вивіски не маючи фотографії фасаду, на якому вона висітиме. Вивіска, без фотомонтажу на будівлі - це викинуті гроші.

Пасувати до стилю закладу. Тут строгих правил нема, слід лише розуміти що яскрава неонова вивіска для ритуальних послуг так само недоречна, як і строга чорно-золота вивіска на дитячий садок.

кована вивіска ресторану в Трускавці

Помітність. Тут багато важить розташування вивіски, та час роботи магазину, ресторану. Готелі, ресторани які працюють ввечері потребують світлової реклами. Тут компромісу нема.
Не знаю хто "розвів" серйозний ресторан в Трускавці на велику, гарну ковану вивіску. Вдень - красота, стильно, оригінально, дорогий вигляд. Ввечері - її просто нема. Пробували підсвічувати прожекторами - неефективно. Прийшлось нам всю її дублювати неоном. Це вже складніше ніж нова вивіска, бо треба було робити заміри всіх букв, виготовляти шаблони, по яких уже робились неонові букви. Важко, недешево але який ефект! Ресторан з новою рекламою видно за кілометр!
Магазини, які працюють лише в світлий час можуть зекономити на світловій рекламі, але не завжди. Наприклад, яскрава вивіска в торгівельному центрі однозначно виділить вас з довгого ряду інших реклам.

банер 18 метрів завдовжки

Розмір має значення! І, зазвичай, чим більше тим краще. А якщо вивіcка в далині від дороги, чи на висоті - тоді компромісу нема, реклама має бути великою. Якщо на рекламу виділений певний бюджет - то краще замість двометрової світлової вивіски повісити десятиметровий банер. Наразі найдовша вивіска, яку ми робили за помірні кошти - це банер "банкетний зал" довжиною 18м. Він висить між другим та третім поверхами в 30 метрах від дороги і інакше б просто загубився.

Види вивісок

Найдешевша - це банер. (вінілова або ПВХ тканина).
зразок вінілової тканини

Гнучкий матеріал на який наноситься друк чи аплікація з плівки. Може бути будь-якого розміру. Як правило, невеликі банери кріплять прямо на фасад (дюбелями чи саморізами). По периметру банера "набиваються" металеві кільця - люверси, за які він і кріпиться. Великі банери краще кріпити ротягуючи всередині металевої рамки - так досягається рівномірний натяг полотна. Але коли розмір банерної вивіски перевищує 10 квадратних метрів то вітрове навантаження стає небезпечним - люверси можуть просто вирватися. Як його зменшити - придумали давно. Банерна сітка - такаж вінілова тканина, але "рідка", з дірками. Вітер вільно гуляє через неї не завдаючи шкоди. Сітки площею більше 20 квадратних метрів вже кілька років висять на верхньому бюветі. А вітри там ой які! Але це далеко не межа. Сіткками прикривають цілі будинки! Єдина різниця - у способі кріплення, коли замість люверсів застосовують "кишеню" з трубою. Єдиний недолік банера - його оптимальна форма це прості фігури, найчастіше прямокутник. Технічну сторону розглянули, а коли ж раціонально таку рекламу використати?

  • коли реклама має бути великою. Тут складно найти альтернативу.
  • коли це тимчасова реклама, акція, тощо.
  • сіткою можна завісти частину фасаду разом з вікнами. знадвору клієнти бачать рекламу, а в приміщення проникає світло, та й все видно.

Несвітлова вивіска-касетон.

Якщо вивіска надовго, то це хороша недорога реклама. З оцинкованої бляхи виготовляються коробка товщиною 3-10см на яку наноситься зображення. Обмеження - стандартна бляха має розмір 1х2м, можна робит і більшу, але зявляються стики. Найкраща альтернатива - заміна бляхи на металопластик (композит). Надзвичайно якісний матеріал на основі поліетилену та двох шарів алюмінію. Розмір листа до 6 метрів. Гарне лакове покриття різних кольорів, легкість, витривалість. В досвідчених руках дозволяє виготовляти різноманітні просторові фігури. Літо 2015 - вивіска готелю "Весна" (відтворили форму багету розміром 6,5м!). Металопластик має ще одну, дуже важливу перевагу перед бляхою - на ньому плівка служить набагато довше. (Бляха дуже швидко нагрівається та охолоджується, відовідно розширюється чи стискається. Плівка за нею "не встигає" і появляються зморшки). В композиту таких недоліків нема.

Світловий касетон.

"Коробка" з світлопропускного пластику (молочного оргскла), всередині якої джерело світла, назовні - зображення (друковане або аплікація з кольорових плівок). Яскрава, красива реклама. Може бути як прямокутною, так і довільної форми. Розміри пластику 2х3м, отже можна виготовити суцільну вивіску не більшу за 3м. Але такі вивіски ми стараємось не робити а розбивати її на кілька менших елементів ще на стадії проектування. Чому? Великі елементи складнів обслуговування та монтажі. При великих площах щоб вивіска витримувала вітрові навантаження приходиться використовувати товстіші, а занчить дорожчі пластики. Оптимальні розміри - не більше 1,5-2м.

перша світлова реклама Артишоку

Звичайно, важливу роль має сам пластик. Тут скупитися не варто. Вивіска з дешевого"китайця" файно виглядатиме лише спочатку і лише вдень. Бо вночі вона буде тусклішою через те що неякісні пластики гірше пропускають світло. А далі - хіба китайці знають як він себе поведе - почорніє, потріскає, здеформується... Похвалюсь: виготовлена нами перша сівтлова вивіска на ЗАТівську віллу "Марія" все ще в чудовому стані! 16 років на дворі. Вона ще висить, хоч вілла давно закрилася...

Світло. Ще в експлуатації багато вивісок де всередині люмінесцентні лампи денного світла. Але це вже вчорашній день. Зараз де-факто стандартом стала світлодіодна чи як модно казати LED підсвітка. Надійність, економність, простота в обслуговуванні. Знову ж таки, на перенасиченому підробками ринку бажано користуватись послугами перевірених марок та постачальників.

неонове освітлення

Іноді, якщо вивіска знаходиться у важкодоступному місці, то раціональніше використати неонові трубки. Це трохи дорожче, але набагато надійніше. До вивіски готелю "Прем'єр" не дістає драбина, нема як підїхати автовишці. Прийшлось поставити раз і надовго неон. Пройшло 10 років... Тьфу-тьфу. :)) Ненове освітлення ми поставили і в басейні готелю "Міротель". Світильники на восьмиметровій висоті над водою. Заміна звичайних ламп - це спуск тонн води, монтування риштування - зупинка басейну на тиждень. Неонове освітлення дозволило ось уже 3 роки від самого відкриття працювати без зупинок.

об`ємні букви
об`ємні букви
Вивіска з окремих об'ємних букв. Королева вивісок. Солідні дорогі елегантні вивіски, ознака успішного бізнесу.

Як правило світлові, розміри - від кількох сантиметрів до гігантських, як от "Міротель", де буква "М" має 4м висоти. За способом підсвітки: перед світловий, світиться перед букв та боки, контражур (це коли сама буква непросвітна, а світло падає з неї на основу, і ми бачимо контури букви в світловому обрамленні.) Дуже часто контражур застосовують коли корпоративний стиль вимагає щоб букви були золоті, срібні, чорні чи шоколадні. Оскільки "чорного світла" не буває, тому використовують контражурну підсвітку. Джерелом світла здебільшого є світлодіоди. Іноді доцільно використати неон.

Порівняно висока вартість букв зумовлена як якісними (отже - доргими) матеріалами, та трудомісткістю їх виготовлення. Щоб виготовити якісну букву треба застосувати і комп`ютерний розкрій матеріалу і багато кваліфіковної ручної роботи. Хоча китайці поставили і це на конвеєр, вже пропонують готову "абетку-конструктор", та їх ціни, як не дивно, вищі за українські. (невже в нас робоча сила стала дешевша за китайську?)

неонова вивіска
Неонові.

Незамінний спосіб бути поміченим. Винайдені ще 100 років тому неонові рекламні трубки і досі є найяскравішим рекламним засобом. Їх світло помітне не лише вночі але й сонячний день. Економні, надійні вони цілком відпрацьовують затрачені кошти. Вони чудово виглядають і на елегантній простій основі і на об'ємних буквах і навіть в поєднанні з дерев'яними елементами.

Світлодіодні вивіски.

Дитя ХХІ століття. Бо червоні світлодіоди винайдені ще в 50-х роках минулого століття. Трохи пізніше з`явилися зелені, а от сині - лише недавно. Зате тепер можна отримати LED світло будь-якого кольору. Заслугу японських вчених оцінили Нобелівською премією в 2014 році! А безіменні китайські інженери зробили вартість світлодіодів цілком доступною :)))

LED-вивіски оригінальні, яскраві, дозволяють застосовувати різноманітні світлодинамічні ефекти. На відміну від неонових їх важко розбити. Однозначно кращі для маленьких елементів.

Ми перечислили основні види вивісок. Але рекламна вивіска це не просте шаблонне рішення. Це одночасно і витвір мистецтва, а значить нема межі різноманітним поєднанням матеріалів, світла, кольру та об`єму. Дизайнер, приступаючи до проекту вивіски, часто сам не знає, яким буде його творіння - адже це творчий процес. То ж звертайтесь, панове, і ми разом творитимемо щось гарне, творче і дуже корисне для вашого бізнесу!

call  067 933 76 00